تبلیغات
ایزی سفر | EzSafar - تجربه اسکی روی آب

کاربر عزیز،
به وبسایت ایزی سفر | EzSafar خوش آمدید

تجربه اسکی روی آب

اسکی روی آب از اون ورزش‌هایی بود که از بچگی بهش علاقمند بودم. این علاقمندی اونقدر شدید بود که با دیدن تصاویر هیجان‌انگیزی که از این ورزش توی تلویزیون پخش می‌شد، سعی می‌کردم توی خونه با تقلید حرکت ورزشکارا بیشتر به آرزوی دست‌نیافتنیم دامن بزنم. خب! برای ما که بودجه مالی خونوادمون متوسط بود، سقف تفریحات آبی‌مون در حد استخر نزدیک محلمون بود!

جت اسکی

یادم نیست تا کی این آرزو رو داشتم و کی فراموشش کردم، اما یادمه که سال‌های زیادی به قوت خودش باقی بود. تا اینکه ماه پیش و بعد از گذشت سال‌ها از اون آرزوهای کودکی، با تور کیش به این جزیره سفر کردیم.

زیاد طول نکشید که بفهمم امکانات اسکی روی آب توی این جزیره وجود داره و به محض اینکه به این نکته پی بردم، آرزوهای کودکی دوباره زنده شدن و تصمیم گرفتم که یه سری به سایت‌های اسکی روی آب بزنم. چیزی که در مورد جزیره کیش، واقعاً عجیبه اینه که سعی شده همه امکانات، مطابق با استانداردهای جهانی ساخته بشن و تفریحات این جزیره جداً فرقی با همنوعان‌شون توی کشورهای اطراف ایران و جهان ندارن.

تو همین فکرها بودم که دیدم دارم می‌رم روی تخته اسکی و یه قایق تندرو هم دقیقاً مقابلمه و رانندش زل زده به من که یعنی: «آماده‌ای؟!» دوباره یاد حرف‌های راهنما افتادم که می‌گفت: «مهم‌ترین اصل: کمرت رو خم نکن...» میله طناب رو محکم تو دستم گرفتم و سعی کردم به اتفاقی که پس از راه افتادن قایق می‌افتاد، فکر کنم.

خوشبختانه قایق با سرعت کمی شروع به حرکت کرد و تنها چند لحظه کوتاه تعادلم به هم خورد و بعد تونستم خودمو با شرایط منطبق کنم. آب دریا زیر تخته اسکی، شکافته می‌شد و تخته مثل صابون روی اون سر می‌خورد. قایق مقابلم بود و طناب کلفت که خیلی از قسمتاش توی آب بود، از سطح آب فاصله گرفته بود.

باد خنکی که موهامو توی صورتم می‌ریخت، به کمک آفتاب، روی  گونه‌ها و گردنم ولرم می‌شد. سرعت قایق زیاد شده بود و من که محکم به میله طناب چسبیده بودم، فهمیدم که می‌تونم به چپ و راست سر بخورم و دوباره سر جای سابقم برگردم.

کم کم آب دریا زیر پاهام مثل یخ شد و اگه به دورتر نگاه نمی‌کردم، نمی‌تونستم تلاطم موج‌های دریا رو تشخیص بدم. قایق چند باری دور زد و بعد سرعتش رو کم کرد و من فهمیدم که اون هیجان رو به اتمامه؛ اما وقتی داشتم از روی تخته اسکی پایین می‌اومدم، حس بچه‌ای رو داشتم که به آرزوش رسیده و دیگه می‌تونه درک کنه، ورزشکارای توی تلویزیون وقتی روی تخته اسکی‌ان، چه حالی دارن!برچسب ها

،

موضوعات مرتبط

تفریحات گردشگری ،